JEL İLAÇLAMA

 

Jel ilaçlama nedir?

Jel İlaçlama yöntemlerinden biri olan bir uygulamadır. Türkiye’de 2000 yılı sonrasında kullanılmaya başlanan Jel İlaçlaması kokusuz ve son derece zararsız olmasından dolayı en çok uygulanan ilaçlama yöntemidir.

Neden Jel İlaçlaması?

Jel ilaçlamasının en çok tercih edilme sebebi; kokusuz ve temiz bir ilaçlama yöntemi olması, evde beslenen hayvanlar için herhangi bir zararının olmaması, ilaçlama öncesi veya ilaçlama sonrasında herhangi bir ön hazırlık veya temizliğe ihtiyaç duyulmaması ve uçucu bir özelliği olmamasından dolayı uzun süreler boyunca kalıcılık sağlıya bilmeleridir.

Jel İlaçlaması Hangi türler için uygulanır?

Jel ilaçlaması her türlü haşere türü için uygun değildir. Bundan dolayı bazı haşere türlerinin görüldükleri yerlerde uygulanır. Jel ilaçlaması Hamam Böceği, Amerikan Hamam Böceği ve Oryantal Hamam Böcekleri (Karafatmalar) için uygulanan bir yöntemdir. Bunun dışındaki haşere türleri için etkili değildir.

Jel Uygulaması Nasıl Yapılır?

Jel ilaçlaması yapılırken özellikle kuytu bölgelere uygulanmasına dikkat edilir. Evinizin, iş yerlerinizi kuytu ve genellikle el altı olmayan, ulaşılması ve dokunulması zor olan bölgelere bir nokta büyüklüğünde bırakılarak uygulanan bir yöntemdir. Bu uygulamada Evinizde herhangi bir eşya veya işyerlerinde herhangi bir alanın boşlatılmasına gerek yoktur.

Jel Uygulaması Böcekleri Nasıl etkiler?

Evinizin veya işyerinizin kuytu bölümlerine bırakılan nokta büyüklüğünde ki jeller 15 metrelik bir alana koku yayar. Fakat bu koku bizlerin duyum eşiğinin altında bir koku olmasından dolayı bizler bu kokuyu duyamayız. Hamam böcekleri içinse bu koku gıda kokusudur ve bu gıdayı(Jel) yemek için yuvalarından çıkarak yerler. Daha sonra yedikleri jel onları rahatsız edecek ve tekrar yuvalarına dönmelerini sağlayacaktır. Yemi yiyen Hamam Böceği 8 saat içerisinde mide kanaması geçirip; önce yediklerini dışarı çıkacak ve daha sonra ise ölecektir. Hamam Böceği Türleri birbirlerini yiyerek de beslene bilen bir türdür ve diğer hamam böcekleri ölen hamam böceğini yiyecektir. Jel ilacı bu böceğinde ölümüne sebebiyet verecektir. Birlerini yiyerek belirli bir sirkülasyon içerisinde ölümleri gerçekleşen hamam böceklerinden kökten bir kurtulma sağlanacaktır. İşte Jel İlaçlaması bu yöntemle özellikle evlerde, lokantalarda, işyerlerinde ve yemekhanelerdeki hamam böceği sorununu ortandan kaldırmaktadır.

 

Jel ilaç nereden alınır nasıl uygulanır diye çoğu kişi merak eder jel ilaçlar çok çeşitli olup bunların çok büyük oranı kalitesiz jel ilaç olarak dikkat çeker sağlıklı jel ilaçlama ancak doğru ilaç seçimi ve profesyonel jel ilaçlama yapan deneyimli ilaçlama elemanları tarafından yapılabilir. jel ilacın uygulandığı zemin iyi analiz edilip en doğru aralıklarda ve böceklerin jel ilacı bulması kolay bir şekilde yapılan jel şekli sayesinde ev içindeki hamam böcekleri jel ilacın öldürücü etkisi sayesinde kısa sürede tamamen kontrol altına alınarak yok edilir. Bu konuda ÖZGÜR İLAÇLAMA olarak uzman ve profesyonel ekibimizle sizlere istediğiniz gün ve saatte hizmet vermekteyiz..